Obrana

 

 

Medziplanetárne rakety

Medziplanetárne rakety

Medziplanetárne rakety sú útočnou zbraňou, určenou pre zničenie obrany nepriateľa. Využívajúc najmodernejšiu navádzaciu technológiu, každá raketa zasiahne určenú časť obrany, aby ju zničila. Hlavice naplnené antihmotou spôsobujú také poškodenie, že zničené obranné zariadenia sú neopraviteľné. 
Protiraketové strely

Protiraketové strely

Poslaním protiraketových striel je obrana pred použitím nepriateľských medziplanetárnych rakiet. Každá protiraketová strela dokáže zničiť jednu útočiacu raketu. Cena: Kovy: 8.000 Deutérium: 2.000 Požiadavky: Raketové silo (úroveň 2), Lodenice (úroveň 1)  
Veľký planetárny štít

Veľký planetárny štít

Veľký planetárny štít je výsledkom rokov výskumu pri vylepšovaní planetárnych štítov. Je vybudovaný tak, aby dokázal odolávať silnejším úderom nepriateľskej paľby, udržiavaním vysokoenergetického silového poľa, zabezpečiac tak čo najdlhšiu obranu povrchu planéty. 
Malý planetárny štít

Malý planetárny štít

Dávno predtým, než sa generátory štítov stali dostatočne malými a účinnými pre použitie v lodiach , boli vybudované obrovské generátory štítov na povrchu planét. Postupne boli vylepšené tak, že dokázali pokryť celý povrch planéty silovým poľom, schopným pohlcovať veľké dávky energií 
Plazmová veža

Plazmová veža

V dobe, keď sa laserové technológie priblížili k dokonalosti a iónové technológie sa dostali do záverečnej fázy vývoja sa zdalo, že je prakticky nemožné ďalej zvýšovať efektivitu a výkon zbraňových systémov. Vtedy však niekto prišiel s nápadom, skombinovať oba tieto systémy. 
Iónový kanón

Iónový kanón

Už v dávnej minulosti, na Zemi v 21. storočí, bol známy jav elektromagnetického impulzu – jedného zo sprievodných úkazov nukleárnych explózií. Tento jav spôsobuje krátkodobé zvýšenie napätia v elektrických obvodoch, ktoré vedie k ich zničeniu a následnému znefunkčneniu citlivých zariadení. 
Gaussov kanón

Gaussov kanón

Projektilové zbrane boli považované za zastaralé, v porovnaní s modernými nukleárnymi a energetickými technológiami, vývojom hyperpriestorového pohonu, vylepšeného pancierovania a silových polí. Energetické technológie, ktoré ich vytlačili, im pomohli vrátiť sa opäť na výslnie. 
Ťažký laser

Ťažký laser

Ťažký laser je logickým vyústením vývoja ľahkých laserov. Konštrukcia je použitím nových materiálov spevnená a zdokonalená, takže sa vyznačuje výrazne vyššou odolnosťou. Rovnako bol vylepšený energetický systém a zameriavací počítač, takže ťažký laser dokáže koncentrovať na cieľ výrazne .
Ľahký laser

Ľahký laser

Rýchly vývoj v oblasti bojových flotíl vyvolal potrebu vyrovnania síl na strane obranných zariadení. Vedci a výskumníci stáli pred úlohou, poradiť si so stále väčšími a lepšie vybavenými loďami a flotilami. Tento vývoj viedol k vytvoreniu ľahkého lasera 
Raketový komplet

Raketový komplet

Raketový komplet predstavuje základnú líniu obrany. Jedná sa o jednoduché pozemné odpaľovacie zariadenia, vystreľujúce rakety s konvenčnými hlavicami proti útočiacim nepriateľským cieľom. Keďže je ich konštrukcia lacná a nevyžaduje nákladný výskum, sú predurčené na ochranu proti prepadom