Lode

 

    Recyklátor

 

Recyklátor

 Postupom času vesmírne konflikty nadobúdajú čoraz väčšie rozmery. Tisíce lodí boli zničené a ich trosky vytvárali na obežných dráhach oblasti, nazvané troskovými poliami. Bežné prepravné transportéry sa nemohli pohybovať dostatočné blízko týchto oblastí, pretože im hrozilo vážne poškodenie malými lietajúcimi časťami.
Ďalší vývoj technológií štítov efektívne vyriešil aj tento problém - vznikla nová trieda lodí, rozmerovo porovnateľná s veľkým transportérom, nazvaná recyklátor. Pomocou recyklátora je možné zozbierať zdroje, ktoré boli predtým považované za stratené. 
 
   Kolonizační loď

 

Kolonizační loď

Táto loď slúži na prípravu novoobjavených planét pre kolonizáciu. Po prílete na miesto určenia sa loď transformuje na povrchovú základňu, umožňujúcu rozmach populácie, ťažby a priemyslu. Maximálny počet kolonizovateľných planét závisí od úrovne výskumu expedičných technológií. Každé dve úrovne výskumu umožnia kolonizovať ďalšiu planétu.
   Velký transportér

 

Velký transportér

 Táto loď má na palube len niečo málo zo zbraní a ďalších technológii. Z toho dôvodu nie je nikdy posielaná sama. Veľký transportér slúži, vďaka vysoko vyvinutému spaľovaciemu pohonu, ako najekonomickejší dodávateľ surovín medzi planétami a samozrejme doprevádza flotilu pri nájazdoch na nepriateľské planéty za účelom získania maximálneho množstva surovín.

 
 
  Hviezda smrti

 

Hviezda smrti

Hviezda smrti je vyzbrojená gigantickým gravitónovým delom, ktorý dokáže zničiť lode o veľkosti devastátora, alebo planétky o veľkosti mesiaca. Pretože potrebuje obrovské množstvo energie, je zostavená prakticky zo samých generátorov. Len najväčšie hviezdne impériá si môžu dovoliť investovať zdroje a ľudí do konštrukcie takejto lode, o veľkosti menšieho mesiaca.
  Bojový krížnik

 

Bojový krížnik

 Táto loď je jednou z najdokonalejších bojových lodí, aké boli kedy vyvinuté a postavené. Jej najväčšia sila sa prejaví pri ničení útočiacich flotíl, pretože dokáže viesť súčasne paľbu na mnoho cieľov. Vybavený zdokonalenými laserovými kanónmi a vylepšeným hyperpriestorovým pohonom predstavuje bojový krížnik silu, s ktorou sa musí počítať pri každom útoku.Vďaka svojmu minimalistickému dizajnu a extrémne rozsiahlym zbraňovým systémom je nákladová kapacita veľmi obmedzená, čo sa pozitívne prejavuje na nízkej spotrebe paliva
  Devastátor

 

Devastátor

 Devastátor je výsledkom rokov práce a vývoja. Vývoj Hviezd smrti zvýraznil potrebu tejto triedy lodí, ako účinného obranného prostriedku proti nim. Vďaka vylepšeným zameriavacím senzorom, viac-hlavňovým vežiam, vybaveným iónovými, gaussovými a plazmovými kanónmi, sa stal devastátor jednou z najstrašnejších lodí, aké boli kedy vyrobené.Vzhľadom na veľké rozmery sú manévrovacie schopnosti devastátora značne obmedzené, čo ho robí viac bojovou stanicou, než vojnovou loďou. Nedostatok pohyblivosti je vyvážený vysokou údernou silou, no prejavuje sa aj vysokou potrebou deutéria pri konštrukcii a prevádzke.
  Bombardér

 

Bombardér

 Akonáhle je hyperpriestorový pohon vyvinutý na úroveň 8, lieta bombardér rýchlejšie a je týmto pohonom vybavený
Bombardér bol zostrojený špeciálne na ničenie planetárnych obranných systémov. Použitím laserom riadených zameriavacích zariadení, vrhá presne plazmové bomby na povrch planéty, čo spôsobuje nepredstaviteľné poškodenie na obranných zariadeniach. 
 
 
  Bojová loď

 

Bojová loď

Keď kvôli čoraz vyššiemu počtu výkonnejších obranných zariadení začali straty krížnikov rásť nad únosnú mieru, vznikla potreba nasadenia nových, dokonalejších a ničivejších zbraňových systémov, v spojení s lepším pancierovaním a štítmi, aby sa minimalizovali straty útočných flotíl. Pôvodná krížniková platforma už takéto rozsiahle inštalácie neumožňovala, preto bolo rozhodnuté o vytvorení novej triedy lodí. Bojové lode sú skonštruované so zámerom vydržať aj tie najťažšie boje. Ťažké delá, vysoká rýchlosť a rozsiahla nákladová kapacita ich predurčuje do úlohy chrbtice flotily každého rozrastajúceho sa impéria. 
  Krížnik

 

Krížnik

 Vývojom ťažkého lasera a iónového kanóna sa dostali stíhače do vážnych problémov. Napriek viacerým modifikáciám sa nepodarilo zvýšiť výkon zbraní a silu štítov natoľko, aby dokázali efektívne prekonať tieto obranné zariadenia. Preto bolo rozhodnuté postaviť novú triedu lodí, v ktorej by sa spájala väčšia palebná sila s lepším pancierovaním. Zrodil sa krížnik. Krížnik, v porovnaní s ťažkým stíhačom, sa vyznačuje takmer trojnásobným pancierovaním, pri viac ako dvojnásobnej palebnej sile. Navyše, je tiež veľmi rýchly - ideálna zbraň proti stredne silnej obrane. Takmer celé storočie dominovali krížniky vesmíru. Až príchod gaussových kanónov a vrhačov plazmy ukončil ich nadvládu. Napriek tomu sú dodnes používané ako prostriedok proti stíhacím zväzom
  Ťažký stíhač

 

Ťažký stíhač

 Pri vylepšovaní ľahkých stíhačov konštruktéri dosiahli bod, kde tradičné pohony už neposkytovali dostatočný výkon. Snaha o optimalizáciu viedla k prvej inštalácii impulzného pohonu. Vyššie náklady, spojené s pohonnou jednotkou, sú vyvážené jej pozitívami. Jednotka produkuje dostatok energie pre zbrane a štíty a na konštrukciu boli použité najkvalitnejšie materiály. Stroj sa vyznačuje vysokou odolnosťou a väčšou palebnou silou, čím sa stáva v boji podstatne nebezpečnejším, ako jeho menší predchodca. Ťažký stíhač predstavuje novú éru v lodnej technológii a tvorí základ pre konštrukciu krížnikov.
  Ľahký stíhač

 

Ľahký stíhač

Ľahký stíhač je obratná loď, ktorú nájdeš skoro na každej planéte. Náklady sú nízke, čomu zodpovedá aj sila štítu a nákladová kapacita. 
   Solární satelit

 

Solární satelit

 Ide o základne solárnych kolektorov, ktoré sa nachádzajú na stacionárnej obežnej dráhe okolo planéty. Zachytávajú solárnu energiu zo slnka a prenášajú ju do pozemnej stanice, využívajúc rozvinutú laserovú technológiu. Efektivita solárnych satelitov závisí od intenzity slnečného žiarenia. Satelity sú efektívne najmä na vnútorných planétach, vonkajšie planéty majú problém s nedostatočnou intenzitou slnečného svitu. Pri dobrom pomere ceny k účinnosti riešia tieto satelity energetické problémy mnohých svetov. Ale pozor - v prípade útoku môžu byť ľahko zničené, aj keď nesú ľahké zbrane, ktoré im umožnia brániť sa, najmä v prípade odhalenia cudzích špionážnych aktivít.
  Špionážní sonda

 

Špionážní sonda

Špionážne sondy sú malí, obratní droni, ktorí získavajú údaje o flotilách a planétach a prenášajú ich na veľké vzdialenosti. Ich vysokovýkonné motory im umožňujú preklonávať obrovské vzdialenosti vo veľmi krátkom čase. Akonáhle sa dostanú na obežnú dráhu planéty, začnú zhromažďovať údaje. Počas tejto doby môžu byť relatívne ľahko odhalené a napadnuté. Keďže z dôvodu úspory hmotnosti a miesta nie sú vybavené pancierovaním, štítmi ani zbraňami, po odhalení predstavujú ľahký cieľ.